0
Prekių krepšelis
Jūsų prekių krepšelis tuščias
lt en

Keturračių padangų matmenys

2016-05-31
Keturračių padangų matmenys

Keturračių vairuotojai (ir ne tik) dažnai susiduria su problema, kaip parinkti tinkamo aukščio ir pločio padangas savo transporto priemonei. Istoriškai susiklostė, kad vystantis padangų gamybai įvairiose pasaulio šalyse susiformavo keletas skirtingų padangų matmenų žymėjimų būdų. Dėl šios priežasties kartais būna sunku palyginti tikruosius padangų matmenis. Trumpai apžvelgsine populiariausius keturačių padangų žymėjimo būdus.


Europos šalyse daugiausia naudojamas DIN - Vokietijos standartizacijos instituto (Deutsches Institut fuer Normung) priimtas žymėjimas. Jei ant padangos matote pavyzdžiui tokius skaičius: 250/65-12  šių skaičių reikšmės tokios:

  • skaičius 250 - tai padangos plotis milimetrais;
  • skaičius 65 -  padangos aukštis (išreikštas procentais nuo pločio). Čia aukštis matuojamas nuo ratlankio montavimo briaunos iki protektoriaus viršaus. Kalbant paprasčiau - tai padangos "storis". Jei norite šį skaičių gauti milimetrais - tai reikia paskaičiuoti 65 procentus padangos pločio t.y. 250 mm*65 % = 162,5 mm.
  • Skaičius 12 reiškia, kad padanga pritaikyta montuoti ant 12 colių diametro ratlankio.

Taigi esant tokiam žymėjimui padangos bendras aukštis pastačius ant pagrindo ir matuojant iki viršaus sudarys: 2 padangos "storiai" 162.5 mm+162.5 mm + (ratlankio diametras 12 coliu). 1 colis = 25,4 mm. Viso 162,5 mm + 162.5 mm+ (12*25.4) = 629,8 mm.

Nesilaikantys DIN žymėjimo gamintojai analogišką keturračio padangą žymėtų: 25x10-12:

  • Čia skaičius 25 - tai padangos bendras aukštis pastačius ant pagrindo ir matuojant iki viršaus išreikštas coliais. Milimetrais tai sudarytų: 25coliai *25.4 = 635 mm.
  • Skaičius 10 - tai padangos plotis išreikštas coliais. Milimetrais tai sudarytų 10 colių * 25.4 =254 mm
  • Skaičius 12 - reiškia, kad padanga pritaikyta montuoti ant 12 colių diametro ratlankio.


Perskaičiuojant padangų matmenis coliais ir milimetrais gali gautis nežymūs matmenų skirtumai. Kodėl gamintojai pasirinko žymėjimuose nurodyti dalį matmenų milimetrais, dalį coliais lieka neaišku, bet tegu tai būna gamintojų rūpestis.

Matmenų konverteris Internete.


Visos naujienos

Mūsų svetainėje naudojami slapukai. Jei sutinkate su slapukų naudojimu spauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau apie slapukus galite skaityti Privatumo politikoje.