0
Prekių krepšelis
Jūsų prekių krepšelis tuščias

Kompensacija įsigyti el.techniką, sunaikinus taršų automobilį

2020-11-19
Kompensacija įsigyti el.techniką, sunaikinus taršų automobilį
Lietuvoje vėl pradedama skatinti naudotis mažiau taršiomis transporto priemonėmis, pvz.elektriniais paspirtukais ar dviračiais. Pasinaudojus galimybe, galėsite gauti kompensaciją:


iki 300 eurų – įsigyjant elektrinį skuterį, paspirtuką; 

iki 500 eurų – įsigyti elektrinį dviratį arba ją atitinkančią elektrinę transporto priemonę pvz. elektrinį triratį, kurio greitis ne daugiau kaip 25 km/h, galia iki 1kW; 

- iki 1 tūkst.eurų – įsigyti elektrinį mopedą ar elektrinį motociklą.

Kompensacija apskaičiuojama pagal faktiškai patirtas išlaidas, neviršijant nustatytų maksimalių sumų.

 

Kaip gauti kompensaciją?

Gyventojai, atidavusieji sunaikinti savo taršų automobilį ir įsigiję – elektrinį mopedą ar elektrinį motociklą, elektrinį dviratį arba elektrinį paspirtuką, gali teikti paraiškas Aplinkos projektų valdymo agentūrai (APVA) kompensacijai gauti.

Paraiškas galima teikti tik elektroniniu būdu per APVA informacinę sistemą APVIS. Kompensacijos bus skiriamos pagal nustatytą tvarkąPrisijungti ir pateikti prašymą kompensacijai gauti galima čia.

 

Už kokį automobilį galima gauti kompensaciją?

Sunaikintas taršus automobilis turi atitikti šiuos kriterijus:

- M1 klasės transporto priemonė, kurios savininku/valdytoju arba įregistruotas tik jos valdytoju (registracijos kodas C.1=C.2) išbuvo, ne trumpiau kaip 12 mėnesių iki 2021 m. vasario 2 d.

- M1 klasės transporto priemonės techninė apžiūra turėjo galioti 2020 m. kovo 13 d. arba 2021 m. vasario 2 d. (šiuo metu gali būti ir galiojanti, ir negaliojanti, svarbu ar galiojo nors vienai iš nurodytų datų).

- Pareiškėjas turi atiduoti M1 klasės transporto priemonę sunaikinti, gauti Eksploatuoti netinkamos transporto priemonės sunaikinimo pažymėjimą. O pati transporto priemonė turi būti tinkamai išregistruota iš Lietuvos Respublikos kelių transporto priemonių registro.

 

Įsigijus elektrinę transporto priemonę, tinkamomis išlaidomis laikomos išlaidos, patirtos nuo 2021 m. sausio 1 d.

 

Informacijos, kur galima priduoti eksploatuoti netinkamą transporto priemonę, galima rasti čia.

Visos naujienos

Mūsų svetainėje naudojami slapukai. Jei sutinkate su slapukų naudojimu spauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau apie slapukus galite skaityti Privatumo politikoje.