0
Prekių krepšelis
Jūsų prekių krepšelis tuščias

Kompensacija įsigyti el.techniką, sunaikinus taršų automobilį

2020-11-19
Kompensacija įsigyti el.techniką, sunaikinus taršų automobilį

Lietuvoje vėl pradedama skatinti naudotis mažiau taršiomis transporto priemonėmis, pvz. elektriniais paspirtukais ar dviračiais. Pasinaudojus galimybe, galėsite gauti kompensaciją

- iki 400 eurų – įsigyjant elektrinį skuterį, paspirtuką; 

- iki 700 eurų – įsigyti elektrinį dviratį arba ją atitinkančią elektrinę transporto priemonę pvz. elektrinį triratį, kurio greitis ne daugiau kaip 25 km/h, galia iki 1 kW; 

- iki 1 tūkst. eurų – įsigyti elektrinį mopedą ar elektrinį motociklą.

Kompensacija apskaičiuojama pagal faktiškai patirtas išlaidas, neviršijant nustatytų maksimalių sumų.

 

Kaip gauti kompensaciją?

Gyventojai, atidavusieji sunaikinti savo taršų automobilį ir įsigiję – elektrinį mopedą ar elektrinį motociklą, elektrinį dviratį arba elektrinį paspirtuką, gali teikti paraiškas Aplinkos projektų valdymo agentūrai (APVA) kompensacijai gauti.

Paraiškas galima teikti tik elektroniniu būdu per APVA informacinę sistemą APVIS. Kompensacijos bus skiriamos pagal nustatytą tvarką. Prisijungti ir pateikti prašymą kompensacijai gauti galima čia.

 

Už kokį automobilį galima gauti kompensaciją?

Sunaikintas taršus automobilis turi atitikti šiuos kriterijus:

- tai M1 klasės transporto priemonė, kurios techninė apžiūra galiojo iki 2019 m. spalio 17 d., o pareiškėjas jos valdytoju iki prašymo pateikimo datos buvo ne trumpiau kaip 12 mėnesių.

- automobilį reikia sunaikinti ir gavus Eksploatuoti netinkamos transporto priemonės sunaikinimo pažymėjimą, jį išregistruoti iš Lietuvos Respublikos kelių transporto priemonių registro.

Informacijos, kur galima priduoti eksploatuoti netinkamą transporto priemonę, galima rasti čia.

Visos naujienos

Mūsų svetainėje naudojami slapukai. Jei sutinkate su slapukų naudojimu spauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau apie slapukus galite skaityti Privatumo politikoje.